Archives for Seks

SEKSI DHE SHENJAT E HOROSKOPIT

Thuhet se ka shumë gjëra që mund të mësoni në lidhje me një marrëdhënie aktuale ose të mundshme në të ardhmen nga astrologjia. Shenjat e horoskopit shërbejnë si një udhëzues për një numër pyetjesh hipotetike që ndoshta po i bëni vetes: nga sa jeni në përputhje dhe si t’ia dilni me partnerin tuaj në një mosmarrëveshje, deri tek ajo që mund të prisni në shtrat. Ashtu si secila nga dymbëdhjetë shenjat e horoskopit ka një grup specifik të karakteristikave, secila prej tyre ka preferenca të veçanta për sa i përket seksit dhe lojërave erotike. Dhe nëse besoni në astrologji apo
Read More

Translation Priorities: Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, and Optional.

 5 pozicionet më të mira KAMA SUTRA

Edhe pse pozicionet e thjeshta mund të jenë më të mirat për ju, asgjë nuk mund t’ju kënaqë në dhomën e gjumit siç mund të bëjnë disa pozicione të Kama Sutra! Pavarësisht nëse jeni një atlet aventurier ose një kalorës i ngurtë, me siguri do të gjeni një të preferuar nga 5 pozicionet tona kryesore Kama Sutra! çfarë është KAMA SUTRA Ne të gjithë kemi dëgjuar për Kama Sutra dhe e dimë që është një libër i shenjtë, antik që ka të bëjë me kryerjen e marrëdhënieve në mënyra të reja, të bukura dhe të veçanta! Kjo është ajo që
Read More

Categories: Nuk jam shtatëzënë and Përpiqen të fekondohen.

PREZERVATIvËT E FEMRAVE 101

Të gjithë kanë dëgjuar për prezervativë (të jashtëm), por a e dini se ka edhe prezervativë ‘femra’ (të brendshëm)? Ata janë shumë më të mëdhenj, përshtaten brenda vaginës dhe nëse përdoren si duhet ato ofrojnë një përqindje shumë më të lartë të mbrojtjes nga shtatzënia dhe zhvillimi i IST. Kjo metodë mbrojtëse preferohet nga shumë femra sepse ju jep një ndjenjë sigurie duke ditur që ju jeni në kontroll të shëndetit tuaj seksual dhe riprodhues. Nëse jeni kurioz të mësoni më shumë rreth prezervativit femëror qëndroni me ne dhe do t’ju tregojmë gjithçka që duhet të dini në lidhje me
Read More

Categories: Nuk jam shtatëzënë, Nuk jam shtatëzënë, Nuk jam shtatëzënë, and Nuk jam shtatëzënë.

PRO & KUNDËR KONDOMEVE

Prezervativët janë një nga format më të zakonshme të kontracepsionit në botë. Por megjithëse ato kanë një bollëk përfitimesh, ato gjithashtu kanë disa disavantazhe. Shihni disa nga pro dhe kundrat e prezervativëve për të parë nëse kjo metodë është e përshtatshme për ju. PRO Parandalon shtatzëninë Përfitimi i parë dhe më i dukshëm i prezervativëve është se ai është një mjet shumë efektiv për të parandaluar shtatzëninë. Nëse përdoren si duhet, këto “goma” të vogla janë mbi 98% të efektshme. Prezervativët janë të lirë dhe të përshtatshëm Prezervativët shiten pothuajse kudo! Nga farmacitë te mensat, pothuajse mund të merrni një kondom kudo. Ju nuk
Read More

Categories: Adoleshentët, Adoleshentët, and Adoleshentët.

Të humbasësh virgjërinë dhe atë që mund të presësh

Të humbasësh virgjërinë është shumë e thjeshtë për djemtë, gjithçka që ata me të vërtetë duhet të bëjnë është të synojnë. Por për vajzat, është pak më e komplikuar. Ndërsa humbja e virgjërisë nuk duhet të merret shumë lehtë, nuk është diçka për t’u turpëruar, por është diçka që duhet festuar! Nëse po mendoni të perdorni  Kartën V dhe nuk dini çfarë të prisni, këtu janë disa këshilla dhe truke për t’ju drejtuar. ÇFARË DO TË THOTË TË HUMBASËSH VIRGJËRINË Të shkosh deri në fund është unike për të gjithë. Ndërsa të gjithë kanë përkufizimin e tyre se çfarë është virgjëria, humbja e
Read More

Categories: KATEGORITË, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, and Seks i sigurtë, SST-të.
Translation Priorities: Not needed.

GJETJA E ORGAZMES SE HARRUAR NGA FEMRA

Ne të gjithë e dimë se orgazma femërore ekziston, por “O” nuk gjendet aq lehtë sa do të mendohej. Një studim nga Harvard tregoi se vetëm një në katër gra përjetojnë orgazma gjatë seksit. Zonja, është koha të mos shqetësoheni për atë që ai pëlqen dhe të filloni të kuptoni se çfarë ju pëlqen! Nëse doni të dini se ku mund të kërkoni orgazmën tuaj të rradhës, këtu janë disa këshilla dhe truke për disa kulme qe ju bejne te mbyllni syte, shtrengoni gishtërinjtë, është koha që ju të mësoni gjithçka për kënaqësinë femërore, është po aq e rëndësishme sa kënaqësia e tij (nëse jo
Read More

Translation Priorities: Optional.

5 FANTAZITË MË TË MIRA NË LOJË ME ROLE

Seksi është i ndërlikuar, dhe të jesh më seksi është edhe më e ndërlikuar. Një marrëdhënie nga ana tjetër mund të ndihet sikur vraponi në një maratonë sepse le ta pranojme – ju jeni te lodhur! Ankthi, stresi dhe të gjitha këto ndjenja mund të çojnë në seks të keq ose seks të pamjaftueshëm, duke e lënë marrëdhënien tuaj të ndihet pa stabilitet. Pra, nëse jeni duke kërkuar disa mënyra për të permiresuar jetën tuaj seksuale, loja me role është përgjigjja kur të rilidheni me partnerin tuaj! Loja me role është seksi, joshëse dhe e gjallë – ndërsa arrestimi në jetën reale mund
Read More

Categories: KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, and KATEGORITË.

KËSHILLAT DHE TRUKET SI T’I LARMONI GJËRAT NË DHOMËN E GJUMIT

Pavarësisht se sa jeni të zënë me punë dhe përgjegjësi të tjera, shumica e njerëzve kanë nevojë për seks, intimitet dhe afërsi gjatë gjithë jetës së tyre. Seksi nuk është vetëm për kënaqësi, por gjithashtu ka përfitime të vërteta për shëndetin. Rritja e dëshirës seksuale mund të kontribuojë për një jetë më të mirë seksuale, më pak stres dhe të rrisë ndjenjën e intimitetit midis jush dhe partnerit tuaj Pavarësisht nëse dëshironi ta bëni jetën tuaj seksuale më të larmishme ose thjesht përpiqeni të bëheni pak më lojcak në përgjithësi, këshillat tona kryesore do t’ju ndihmojnë të rritni epshin tuaj
Read More

Categories: Përpiqen të fekondohen, Përpiqen të fekondohen, Përpiqen të fekondohen, and TEMAT.

10 KONTRACEPTIVË JO STANDARDË DHE TË RREZIKSHËM QË NUK DUHET T’I PËRDORNI KURRË

Ndoshta është vështirë të besoni, me gjithë se na duket që gjyshet dhe stërgjyshet tona vazhdimisht kanë lindur fëmijë, ideja për kontraceptivët në praktikë është aq e vjetër sa koha. Sidoqoftë, kontraceptivët nuk kanë qenë në formën e paketës së pilulave që njohim sot. Kanë ekzistuar disa mënyra të pazakonta, nga herë edhe të pabesueshme të kontracepsionit, disa prej tyre përdoren deri më sot. Ju paralajmërojmë – KURRË mos i provoni! Mundohuni të mos shokoheni kur lexoni për disa nga këta “të ashtuquajturit” kontraceptivë. 1. Limoni Po, e keni lexuar drejtë. Tekstualisht një limon i prerë në dy pjesë i
Read More

Categories: Adoleshentët, Këshilla dhe sugjerime, Seks, Seks, Seks, Seks, Seks, Seks, Seks, Seks, Seks, and Seks.

5 POZICIONET E SEKSIT PËR TË CILAT NUK KENI MENDUAR SE DO T’JU PËLQEJNË

Pavarësisht nëse jeta juaj në dhomën e gjumit po kalon mirë apo jo, secili ka nevojë nga herë për pak frymëzim kur bëhet fjala për pozicionet e seksit. Nëse ju ose partneri juaj ndieni mungesë entuziazmi në jetën tuaj seksuale, kjo mund të ndikojë shumë në marrëdhëniet tuaja. Nëse nga herë shtoni pak larmi, të dytë do të mbani interesin për njëri-tjetrin dhe do të shijoni jetën tuaj seksuale. Nëse në fillim jeni pak të shqetësuar – kjo është e kuptueshme, disa pozicione seksuale në fillim mund të duken pak të frikshme, madje të pamundura – por mos u stresoni!
Read More

Categories: Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, TEMAT, TEMAT, TEMAT, and TEMAT.