Archives for Adoleshentët

SEKSI DHE SHENJAT E HOROSKOPIT

Thuhet se ka shumë gjëra që mund të mësoni në lidhje me një marrëdhënie aktuale ose të mundshme në të ardhmen nga astrologjia. Shenjat e horoskopit shërbejnë si një udhëzues për një numër pyetjesh hipotetike që ndoshta po i bëni vetes: nga sa jeni në përputhje dhe si t’ia dilni me partnerin tuaj në një mosmarrëveshje, deri tek ajo që mund të prisni në shtrat. Ashtu si secila nga dymbëdhjetë shenjat e horoskopit ka një grup specifik të karakteristikave, secila prej tyre ka preferenca të veçanta për sa i përket seksit dhe lojërave erotike. Dhe nëse besoni në astrologji apo
Read More

Categories: Seks.

PRO & KUNDËR KONDOMEVE

Prezervativët janë një nga format më të zakonshme të kontracepsionit në botë. Por megjithëse ato kanë një bollëk përfitimesh, ato gjithashtu kanë disa disavantazhe. Shihni disa nga pro dhe kundrat e prezervativëve për të parë nëse kjo metodë është e përshtatshme për ju. PRO Parandalon shtatzëninë Përfitimi i parë dhe më i dukshëm i prezervativëve është se ai është një mjet shumë efektiv për të parandaluar shtatzëninë. Nëse përdoren si duhet, këto “goma” të vogla janë mbi 98% të efektshme. Prezervativët janë të lirë dhe të përshtatshëm Prezervativët shiten pothuajse kudo! Nga farmacitë te mensat, pothuajse mund të merrni një kondom kudo. Ju nuk
Read More

Categories: Këshilla dhe sugjerime, Seks, Seks, and Seks.
Translation Priorities: Optional.

Të humbasësh virgjërinë dhe atë që mund të presësh

Të humbasësh virgjërinë është shumë e thjeshtë për djemtë, gjithçka që ata me të vërtetë duhet të bëjnë është të synojnë. Por për vajzat, është pak më e komplikuar. Ndërsa humbja e virgjërisë nuk duhet të merret shumë lehtë, nuk është diçka për t’u turpëruar, por është diçka që duhet festuar! Nëse po mendoni të perdorni  Kartën V dhe nuk dini çfarë të prisni, këtu janë disa këshilla dhe truke për t’ju drejtuar. ÇFARË DO TË THOTË TË HUMBASËSH VIRGJËRINË Të shkosh deri në fund është unike për të gjithë. Ndërsa të gjithë kanë përkufizimin e tyre se çfarë është virgjëria, humbja e
Read More

Translation Priorities: Not needed.

4 MËNYRA NATYRORE PËR PARANDALIMIN E SHTATËZANISË: KONTROLLI I LINDJES NATYRORE


Read More

Categories: Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, Adoleshentët, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, KATEGORITË, Adoleshentët, TEMAT, TEMAT, TEMAT, TEMAT, TEMAT, TEMAT, TEMAT, Këshilla dhe sugjerime, and TEMAT.

10 KONTRACEPTIVË JO STANDARDË DHE TË RREZIKSHËM QË NUK DUHET T’I PËRDORNI KURRË

Ndoshta është vështirë të besoni, me gjithë se na duket që gjyshet dhe stërgjyshet tona vazhdimisht kanë lindur fëmijë, ideja për kontraceptivët në praktikë është aq e vjetër sa koha. Sidoqoftë, kontraceptivët nuk kanë qenë në formën e paketës së pilulave që njohim sot. Kanë ekzistuar disa mënyra të pazakonta, nga herë edhe të pabesueshme të kontracepsionit, disa prej tyre përdoren deri më sot. Ju paralajmërojmë – KURRË mos i provoni! Mundohuni të mos shokoheni kur lexoni për disa nga këta “të ashtuquajturit” kontraceptivë. 1. Limoni Po, e keni lexuar drejtë. Tekstualisht një limon i prerë në dy pjesë i
Read More

Categories: Nuk jam shtatëzënë and Përpiqen të fekondohen.

ARSYET pse ju vonohen menstruacionet… Përvec shtatëzanisë

Menstruacionet e vonuara ose të munguara mund të kenë shumë shkaqe të tjera përveç shtatëzanisë. Nëse jeni të sigurtë se nuk jeni shtatëzënë, por jeni të shqetësuar për vonesën e menstruacioneve, atëherë ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Më poshtë janë listuar arsyet kryesore përse mund të keni vonesë të menstruacioneve. STRESi! Stresi ndikon në trupin tuaj në shumë mënyra, duke përfshirë dhe çrregullimin e ciklit tuaj menstrual. Në fakt, sistemi i përgjigjes ndaj stresit në trupit e njeriut ndodhet në të njëjtën pjesë të trurit që kontrollon hormonet riprodhuese. Stresi mund të shkaktojë vonesën e ovulacionit dhe menstruacionet ose
Read More

Categories: Jam shtatëzënë, Jam shtatëzënë, Jam shtatëzënë, Menstruacionet, and Nuk jam shtatëzënë.

PRODUKTET MENSTRUALE MË TË NJOHURA: AVANTAZHET AND DISAVANTAZHET

Kur bëhet fjalë për produktet higjenike menstruale, përzgjedhja e tyre varet plotësisht nga secila prej nesh. Nëse një produkt është i përshtatshëm për një femër mund të mos funksionojë për një tjetër. Kjo për shkak se të gjithë kemi ndryshime në ciklin menstrual, sasive të rrjedhjes, kushteve vaginale dhe përceptimin e ndryshëm të rehatisë. Pra, është e rëndësishme të kuptojmë dhe të provojmë metoda të ndryshme për t’u kujdesur për ciklin tonë menstrual. Më poshtë kemi listuar avantazhet dhe disavantazhet e produkteve më të njohura të menstruacioneve. TAMPONËT Tamponët janë një nga produktet më të njohura të menstruacioneve në ditët
Read More

Categories: Menstruacionet.

5 SËMUNDJET SEKSUALISHT TË TRANSMETUESHME MË TË ZAKONSHME DHE SI TI TRAJTONI ATO

Sëmundjet seksualisht të transmetueshme (SST) janë shumë të zakonshme dhe nëse keni një SST nuk është ka asgjë për t’u turpëruar – por është e rëndësishme t’i kuptoni ato, në mënyrë që të keni një jetë seksuale të shëndetshme pa u shqetësuar për marrjen ose përhapjen e ndonjë sëmundje të tillë. Nëse dëshironi të mësoni se cilat janë SST-të më të zakonshme, si dhe simptomat e tyre apo si t’i trajtoni ato –  lexoni dhe zbuloni më shumë rreth 5 sëmundjeve seksualisht të transmetueshme më të zakonshme. SI TRANSMETOHEN SST? Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, më shumë se 1 milion
Read More

Categories: KATEGORITË, Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, Seks i sigurtë, SST-të, and Seks i sigurtë, SST-të.

RRisni mundësinë e fekondimit duke përdorur Vitamina dhe suplemente

Ndërsa po përpiqeni të mbeteni shtatzënë është e rëndësishme të merrni vitaminat dhe suplementet e duhura. Vitaminat dhe suplementet jo vetëm që mund të përmirësojnë fertilitetin dhe të rrisin shanset për t’u fekonduar, por gjithashtu mund të zvogëlojnë rrezikun e problemeve në zhvillimin e foshnjës suaj në fazat e para të shtatzënisë. Nuk jeni i sigurt se cilat shtesa ushqimore duhet të merrni gjatë rrugëtimit tuaj për t’u bërë prindër? Lexoni më shumë dhe zbuloni se cilat janë suplementet më të mira, si ato rrisin shanset tuaja për t’u fekonduar dhe sasinë që duhet të merrni. RËNDËSIA E VITAMINAVE &
Read More

Categories: Gjatë pritjes, Përpiqen të fekondohen, and Përpiqen të fekondohen.