Archives for KATEGORITË

#lovecheck – A guxoni dot?

JONIDA DHE BESNIK TASHMË KANË GUXUAR TË JENË PJESË E # LOVECHECK TONË … ËSHTË RRADHA JOTE! Bëni një video me përgjigjet tuaja mbi pyetjet tona interesante, ngarkojeni në llogarinë tuaj në Instagram me #LoveCheck dhe sfidoni edhe miqtë tuaj të marrin pjesë! Le të ndajmë dashurinë dhe ta bëjmë fundin e vitit 2021 të paharrueshëm. Pyetje: Kur u takuat ? Kush e mori hapin e parë? Cila ështe aventura më e çmendur që keni kaluar? Kush ishte i pari që tha “të dua”? Për cfarë debatoni më shumë? Si i kaloni debatet? Si e festoni dashurinë tuaj? Cili është
Read More

5 këshilla për përmirësimin e vetëbesimin seksual

Besimi në shtrat është një nga faktorët kryesorë për një kohë të mirë, kështu që të gjithë kanë nevojë për të.Me këtë artikull ne do të përpiqemi të ngremë, përmirësojmë ose të paktën të hedhim themelet e vetëbesimit tuaj seksual.  Cili është qëndrimi ynë seksual ? Duke shkuar në shtrat me një person, qoftë për herë të parë ose me një partner afatgjatë, ne kemi ide dhe pritshmëri të caktuara se çfarë dhe si do të ndodhë. Të gjitha këto mendime dhe plane mendore formojnë një qëndrim që ndonjëherë është negativ për shkak të mungesës së vetëbesimit. Fakti është se
Read More

A ndikon COVID-19 në ciklin tuaj menstrual?

Ne nuk mund të humbasim ndikimin e madh që ka pasur pandemia COVID-19 në njerëzim. Infeksioni COVID-19 zakonisht shoqërohet me simptoma të frymëmarrjes, të tilla si kollë, ethe ose gulçim. Sidoqoftë, mund të ndikojë edhe në sisteme të tjera të trupit tonë siç janë sistemi tretës, nervor ose kardiovaskular. Një provë në rritje sugjeron që infeksioni COVID-19 mund të ndikojë gjithashtu në ciklin tuaj menstrual. Duke folur në përgjithësi, kjo mund të shkaktohet nga vetë virusi ose nga stresi që shkakton në trup. Mos të harrojmë gjithashtu rregullimet e jetesës të nevojshme, të cilat gjithashtu mund të ndikojnë në ciklin
Read More

Categories: Menstruacionet.

SEKSI DHE SHENJAT E HOROSKOPIT

Thuhet se ka shumë gjëra që mund të mësoni në lidhje me një marrëdhënie aktuale ose të mundshme në të ardhmen nga astrologjia. Shenjat e horoskopit shërbejnë si një udhëzues për një numër pyetjesh hipotetike që ndoshta po i bëni vetes: nga sa jeni në përputhje dhe si t’ia dilni me partnerin tuaj në një mosmarrëveshje, deri tek ajo që mund të prisni në shtrat. Ashtu si secila nga dymbëdhjetë shenjat e horoskopit ka një grup specifik të karakteristikave, secila prej tyre ka preferenca të veçanta për sa i përket seksit dhe lojërave erotike. Dhe nëse besoni në astrologji apo
Read More

Categories: Adoleshentët, Seks, and TEMAT.

10 KËSHILLA HIGJIENE VAGINALE QË TË GJITHA GRATË DUHET TË NDJEKIN

Higjiena seksuale nuk është e rëndësishme vetëm për të mbajtur erë të freskët, por edhe për të ruajtur sistemin tuaj riprodhues, si dhe shëndetin e traktit tuaj unitar! Vagina juaj është një zonë shumë e ndjeshme dhe çdo ndërhyrje në ekuilibrin tuaj të PH mund të shkaktojë infeksione vaginale dhe probleme të tjera shëndetësore. Vazhdoni të lexoni për disa praktika themelore të higjienës seksuale që çdo grua, pavarësisht nga mosha, duhet të ndjekë! 1) SHMANGNI SAPUNIN   Po, e keni lexuar saktë. Shumica e sapunëve me aromë janë të ashpra në pjesët tuaja intime.. Këto sapunë shpesh përmbajnë kimikate të dëmshme si glicerina,
Read More

Categories: Këshilla dhe sugjerime, Këshilla dhe sugjerime, Nuk jam shtatëzënë, Nuk jam shtatëzënë, Nuk jam shtatëzënë, Nuk jam shtatëzënë, and Nuk jam shtatëzënë.

Pse nuk po ngel shtatzënë? Shkaqet e infertilitetit

Në ditët e sotme, shumë çifte kanë probleme me ngjizjen. Kjo mund të jetë për shkak të infertilitetit, humbjes së shtatzanisë ose dështimeve të teknikave të riprodhimit të asistuar. Në këtë blog, do të diskutojmë arsyet kryesore të infertilitetit. Çfarë do të thotë infertilitet? Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, infertiliteti përcaktohet si dështim për të ngelur shtatzënë pas 12 muajsh ose më shumë marrëdhënie të rregullta seksuale të pambrojtura. Pas kësaj periudhe kohore, rekomandohet konsultimi me një specialist. Ai ju ekzaminon për të  gjetur problemin dhe për ta zgjidhur atë nëse ka një të tillë. Infertiliteti nuk është vetëm çështje
Read More

Translation Priorities: Optional.

 5 pozicionet më të mira KAMA SUTRA

Edhe pse pozicionet e thjeshta mund të jenë më të mirat për ju, asgjë nuk mund t’ju kënaqë në dhomën e gjumit siç mund të bëjnë disa pozicione të Kama Sutra! Pavarësisht nëse jeni një atlet aventurier ose një kalorës i ngurtë, me siguri do të gjeni një të preferuar nga 5 pozicionet tona kryesore Kama Sutra! çfarë është KAMA SUTRA Ne të gjithë kemi dëgjuar për Kama Sutra dhe e dimë që është një libër i shenjtë, antik që ka të bëjë me kryerjen e marrëdhënieve në mënyra të reja, të bukura dhe të veçanta! Kjo është ajo që
Read More

Categories: KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, KATEGORITË, Këshilla dhe sugjerime, and Përpiqen të fekondohen.

10 fakte që nuk i dinit për periodat tuaja

Periodat janë më shumë sesa thjesht gjak dhe dhimbje barku! Nëse doni të mësoni më shumë për trupin tuaj dhe këtë proces të veçantë mujor, mos u largoni dhe ne do t’ju tregojmë disa fakte interesante që ndoshta nuk i keni dëgjuar kurrë më parë. 1) nuk është thjesht gjak Në kundërshtim me atë çfarë thonë njerëzit, periodat nuk përbëhen vetëm nga gjaku! Në fakt është një kombinim i gjakut, mukusit dhe indeve të mitrës tuaj. Dreq! 2) cikli menstrual dhe aroma juaj natyrale Shumë njerëz thonë se ndryshimet në aromën natyrale gjatë ovulimit dhe menstruacioneve datojnë që nga kohërat
Read More

Categories: Menstruacionet.

PREZERVATIvËT E FEMRAVE 101

Të gjithë kanë dëgjuar për prezervativë (të jashtëm), por a e dini se ka edhe prezervativë ‘femra’ (të brendshëm)? Ata janë shumë më të mëdhenj, përshtaten brenda vaginës dhe nëse përdoren si duhet ato ofrojnë një përqindje shumë më të lartë të mbrojtjes nga shtatzënia dhe zhvillimi i IST. Kjo metodë mbrojtëse preferohet nga shumë femra sepse ju jep një ndjenjë sigurie duke ditur që ju jeni në kontroll të shëndetit tuaj seksual dhe riprodhues. Nëse jeni kurioz të mësoni më shumë rreth prezervativit femëror qëndroni me ne dhe do t’ju tregojmë gjithçka që duhet të dini në lidhje me
Read More

Categories: Seks, Seks, and Seks i sigurtë, SST-të.
Translation Priorities: Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, and Optional.

10 FAKTE SURPRIZUESE PËR SHTATZaNINË

Të jesh shtatzënë është një nga përvojat më universale në botë, megjithatë ka kaq shumë gjëra që njerëzit nuk i dinë për të! Më poshtë kemi përpiluar 10 fakte interesante për të cilat mund të mos keni dëgjuar kurrë. 1) MITRA RRITET . . . SHUMË! Para shtatzënisë, mitra ka madhësinë e një dardhe dhe peshon rreth 60 gram. Por në tremujorin e tretë, ajo mund të arrijë  madhësinë e një shalqiri, me peshë mbi 900 gram! Në përgjithësi, 500 herë më e madhe se madhësia e saj normale. Por mos u shqetësoni, pas lindjes mitra kthehet në madhësinë e
Read More

Categories: Foshnjet, Gjatë pritjes, and Jam shtatëzënë.