Archives for Идеи и совети

ТОП 5 КАМА СУТРА ПОЗИЦИИ

Додека едноставните позиции може да бидат рутински, ништо не може да ги зачини работите во спалната соба, како што можат некои позиции на Кама Сутра! Без разлика дали сте авантуристички спортист или крут возач, сигурно ќе пронајдете нов фаворит на нашите топ 5 позиции на Кама Сутра! ШТО Е КАМА СУТРА Сите сме слушнале за Кама Сутра и знаеме дека станува збор за света, античка книга што значи да се направи непријатно на нови, убави и необични начини! Тоа е се за што знаат повеќето луѓе, но има многу повеќе во оваа мала книга! Првично е напишана на хинду, и
Read More

Категории: Се обидувам да забременам и Секс.

ЗА И ПРОТИВ КОНДОМИ

Кондомите се една од најчестите форми на контрацепција во светот. Но, иако тие имаат огромна корист, имаат и некои недостатоци. Погледнете неколку добри и лошите страни на кондомите за да видите дали овој метод е соодветен за вас. ЗА Спречува бременост Првата и најочигледна придобивка од кондомите е тоа што е многу ефикасно средство за спречување на бременоста. Ако се користат правилно, овие мали “гумички” се над 98% ефикасни. Кондомите се ефтини и практични Кондомите се продаваат скоро насекаде! Од аптеки до мензи, кондоми може да набавите насекаде. Не ви треба рецепт или лична карта за да ги купите, а
Read More

Категории: Безбеден секс и СПБ, Безбеден секс и СПБ, Секс, Секс, Секс, Секс, Секс, Секс и Тинејџери.

да ја изгубите невиноста и што може да очекувате

Да се ​​изгуби невиноста за момчињата е прилично едноставно, сè што тие треба да направат е да имаат определено цел. Но, за девојчињата, тоа е малку покомплицирано. Иако губењето на невиноста не треба да се сфаќа премногу лесно, тоа не е нешто за кое што треба да се срамите, тоа е нешто што треба да се слави! Ако планирате да ја изгубите вашата невиност и не знаете што да очекувате, еве неколку совети и трикови што ќе ви помогнат. што значи да ја изгубите  невиноста Одење до крај е уникатно за секого. Додека секој има своја дефиниција за тоа што
Read More

Категории: КАТЕГОРИИ и Тинејџери.
Translation Priorities: Not needed.

Пронаоѓањето на заборавениот женски оргазам

Сите знаеме дека женскиот оргазам постои, но Големото О не се наоѓа толку лесно како што би помислил некој. Студија на Харвард покажа дека само една од четири жени доживуваат оргазми за време на сексот. Значи дами, време е да престанете да се грижите што тоа нему му се допаѓа и да започнете да сфаќате што вие сакате! Ако сакате да знаете каде да го побарате вашиот следен оргазам, еве неколку совети и трикови за некои вртења на очите, виткање прсти, време е да научите сè за женското задоволство, исто толку  важно како и неговото задоволство (ако не и повеќе).
Read More

јадење за двајца: здрава исхрана за мајка и дете

Конзумирањето на здрава исхрана за време на бременоста е многу важно бидејќи од сега па натаму, ќе јадете за двајца наместо за еден! Значи, во текот на овој период на вашето тело му се потребни дополнителни хранливи материи, витамини и минерали. Но, ова не е изговор за прејадување со чоколадо и бонбони! Лошите навики во исхраната и вишокот на тежина можат да ги зголемат шансите за развој на гестациски дијабетес, компликации во бременост или при пораѓајот, па дури и негативно да влијаат на развојот на вашето дете. Значи, да се избере здрава исхрана во текот на бременост е многу важно
Read More

Категории: Бебиња, Бремена сум и Родителство.
Translation Priorities: Optional.

ЖЕНСКИ КОНДОМИ 101

Секој има слушнато за (надворешни) кондоми – но дали сте знаеле дека има и „женски“ (внатрешни) кондоми исто така? Тие се доста поголеми, одговараат на внатрешноста на вагината и доколку се употребуваат правилно – обезбедуваат многу поголем процент на заштита од несакана бременост и развој на СПИ. Овој метод на заштита го преферираат повеќето жени, затоа што дава чувство на безбедност бидејќи вие имате контрола врз сексуалното и репродуктивно здравје. Доколку сакате да научите повеќе за женскиот кондом продолжете и ние ќе ви кажеме повеќе за ова заштитно средство! НАЧИН НА ЗАШТИТА Женскиот кондом може да се вметне во вагината
Read More

Категории: Безбеден секс и СПБ и Не сум бремена.

ТОП 5 ФАНТАЗИИ ЗА ОДИГРАНИ УЛОГИ

Сексот е деликатен, а да се биде посекси е уште поделикатно. Од друга страна пак, врската може да ја чувствувате како да трчате маратон, а бидејќи ќе се соочите со тоа – ќе ве истошти! Анксиозноста, стресот и сите тие чувства може да доведат до лош секс или недоволно секс, оставајќи ја вашата врска да тргне низбрдо. Затоа, доколку барате начини како да го зачините вашиот сексуален живот, играта на улоги е одговорот за повторно поврзување со вашиот партнер! Играта на улоги е секси, заводлива и разиграна – кога сте уапсени во реалниот живот може да предизвика посттрауматско нарушување, но
Read More

Категории: КАТЕГОРИИ, КАТЕГОРИИ, КАТЕГОРИИ, КАТЕГОРИИ, КАТЕГОРИИ, Не сум бремена, Не сум бремена, Не сум бремена, Не сум бремена, Не сум бремена и ТЕМИ.

10 СОВЕТИ ЗА ВАГИНАЛНА ХИГИЕНА КОИШТО СИТЕ ЖЕНИ ТРЕБА ДА ГИ СЛЕДАТ

Сексуалната хигиена не е важна само за да остане свеж мирисот, туку и за зачувување на вашиот репродуктивен систем, како и здравјето на унитарниот тракт! Вашата вагина е многу чувствителна област и било какво нарушување на pH рамнотежата може да предизвика вагинални инфекции и други здравствени проблеми. Продолжете да читате за некои основни практики за сексуална хигиена што секоја жена, без оглед на возраста, треба да ги следи! 1) Избегнувајте сапун Да, правилно прочитавте. Повеќето комерцијални миризливи сапуни се груби во однос на вашите дамски делови. Овие сапуни често содржат штетни хемикалии како што се глицерол, парфеми и антисептици и
Read More

Translation Priorities: Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional, Optional и Optional.

СОВЕТИ И ТРИКОВИ ЗА ТОА КАКО ДА ГИ НАПРАВИМЕ РАЗНОВИДНИ РАБОТИТЕ ВО СПАЛНАТА СОБА

Без оглед колку сте зафатени со работа и други одговорности, на повеќето луѓе им е потребен секс, интимност и близина во текот на целиот живот. Сексот не е само за задоволство, туку има и реални здравствени придобивки. Зголеменото либидо може да придонесе за подобар сексуален живот, помалку стрес и да го зголеми чувството на интимност помеѓу вас и партнерот. Без разлика дали сакате да го направите поразновиден вашиот сексуален живот или едноставно да се обидете да станете малку попалави воопшто, нашите врвни совети ќе ви помогнат да го подобрите вашето либидо, па дури може да помогнат во подобрување на вашата
Read More

Категории: Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, ТЕМИ и ТЕМИ.