Archives for Тинејџери

ЗА И ПРОТИВ КОНДОМИ

Кондомите се една од најчестите форми на контрацепција во светот. Но, иако тие имаат огромна корист, имаат и некои недостатоци. Погледнете неколку добри и лошите страни на кондомите за да видите дали овој метод е соодветен за вас. ЗА Спречува бременост Првата и најочигледна придобивка од кондомите е тоа што е многу ефикасно средство за спречување на бременоста. Ако се користат правилно, овие мали “гумички” се над 98% ефикасни. Кондомите се ефтини и практични Кондомите се продаваат скоро насекаде! Од аптеки до мензи, кондоми може да набавите насекаде. Не ви треба рецепт или лична карта за да ги купите, а
Read More

Категории: Безбеден секс и СПБ, Безбеден секс и СПБ, Безбеден секс и СПБ, Безбеден секс и СПБ и Безбеден секс и СПБ.

да ја изгубите невиноста и што може да очекувате

Да се ​​изгуби невиноста за момчињата е прилично едноставно, сè што тие треба да направат е да имаат определено цел. Но, за девојчињата, тоа е малку покомплицирано. Иако губењето на невиноста не треба да се сфаќа премногу лесно, тоа не е нешто за кое што треба да се срамите, тоа е нешто што треба да се слави! Ако планирате да ја изгубите вашата невиност и не знаете што да очекувате, еве неколку совети и трикови што ќе ви помогнат. што значи да ја изгубите  невиноста Одење до крај е уникатно за секого. Додека секој има своја дефиниција за тоа што
Read More

Категории: Идеи и совети.
Translation Priorities: Not needed.

Хороскопските знаци и сексот

Велат, дека за моменталната или потенцијалната идна врска постојат многу работи коишто може да ги научите од астрологијата. Хороскопските знаци служат како водич за голем број хипотетички прашања што веројатно си ги поставувате: од тоа колку сте компатибилни и како да се справите со вашиот партнер во кавга, до она што може да очекувате во кревет, за време на сексуален однос. Како што секој од дванаесетте хороскопски знаци има специфичен сет од карактеристики, така секој од нив има и посебни преференции во однос на полот и предиграта. Независно од тоа дали верувате во астрологија или сте скептични во врска со
Read More

Категории: КАТЕГОРИИ.

10 НЕСТАНДАРДНИ И ОПАСНИ СРЕДСТВА ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА КОИ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА УПОТРЕБУВАТЕ

Можеби е тешко да поверувате но иако ни се чини дека нашите баби и прабаби изгледа постојано раѓале деца, идејата за средства за контрацепција е практично стара колку и светот. Средствата за контрацепција не беа дефинитивно само во форма на некое пакување со апчиња што сега ни се познати. Тогаш постоеле некои необични, а понекогаш и чудни начини за употреба на средства за контрацепција, а некои продолжуваат да се користат и денес. Ве предупредуваме – НИКОГАШ не ги пробајте! Обидете се да не бидете шокирани кога ќе погледнеме некои од овие „таканаречени“ средства за контрацепција 1. ЛИМОН Да, го прочитавте
Read More

Категории: Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Идеи и совети, Не сум бремена, Не сум бремена, Не сум бремена, Не сум бремена, Се обидувам да забременам, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери, Тинејџери и Тинејџери.

6 РАБОТИ ШТО СЕКСУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПРОПУШТИЛО ДА НÈ НАУЧИ

Сексуалното образование е суштински дел од здравственото образование и е важно за развојот на тинејџерите, за нивната обука и за нивното целокупно постоење. Но, за жал, има многу теми што остануваат незасегнати во часовите за сексуално образование, вклучувајќи разговори за задоволството на жената, можностите за спречување на несакана бременост, сексот во ЛГБТ општествата (лезбејки, геј, бисексуални и транссексуални луѓе), сексуално преносливи болести и многу други. Ви презентираме 6 работи што сексуалното образование пропуштило да ве научи. 1. ПОВЕЌЕТО ЖЕНИ НЕ ДОЖИВУВААТ ОРГАЗАМ ПРЕКУ ПЕНЕТРАЦИЈА ПРИ СЕКСУАЛЕН ОДНОС Иако некои нереални порно филмови може да ве натераат да верувате дека сите
Read More

Категории: Безбеден секс и СПБ.

ПРИЧИНИ ЗА ПРОПУШТАЊЕ НА МЕНСТРУАЛНИОТ ЦИКЛУС … ОСВЕН БРЕМЕНОСТ

Пропуштените или доцните циклуси можат да имаат многу други причини освен бременоста. Ако сте сигурни дека не сте бремени, но сте загрижени за вашиот одложен циклус, тогаш ние сме тука да ви помогнеме. Разговараме за главните причини зошто е можно да го пропуштите вашиот циклус. СТРЕС! Стресот влијае на вашето тело на многу начини, вклучително и менување на вашиот менструален циклус. Всушност, системот за реакција на стрес на вашето тело е вкоренет во истиот дел од мозокот што ги контролира репродуктивните хормони. Стресот потоа може да предизвика овулацијата и периодично да го одложи или целосно да го прескокне циклусот. Управувањето
Read More

Категории: Бремена сум и Менструација.
Translation Priorities: Optional.